خانه / دسته‌بندی نشده / چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

ویزای شینگن چیست؟

تاریخچه ویزای شینگن به سال ها قبل باز می گردد. در سال ۱۹۸۵ دو کشور آلمان و فرانسه با یکدیگر پیمان بستند تا مرزهای بین این دو کشور نادیده گرفته شود. به این ترتیب شهروندان این دو کشور اجازه پیدا کردند تا بدون اخذ ویزا از مرزها عبور کنند و به تفریح یا تجارت بپردازند.تا سال ۱۹۹۰ سه کشور دیگر نیز به این پیمان اضافه شدند. کشورهای دیگر با بررسی های اقتصادی و دقیق این مهم را دریافتند که توسط این پیمان رونق اقتصادی و توریستی بیشتری نصیب کشورهای این حوزه شده است. اوایل در مرزها مدارک شهروندان چک می شد اما به مرور زمان دیگر مدارک هم چک نشدند و مردم به راحتی سفر می کردند.

امروزه هم مرزهای زمینی چک نمی شوند و تنها مرزهای هوایی آن هم برای حفظ امنیت مردم مورد بررسی قرار می گیرند. به این ترتیب کلیه شهروندان این پنج کشور توانستند بدون اخذ ویزا به رفت و آمد بپردازند. به این ترتیب صنعت گردشگری در این کشورها نیز پیشرفت کرد.

با گذشت زمان سران این کشورها برای جذب مسافران بیشتر تصمیم گرفتند تا اخذ این ویزا را بین المللی کنند. به این ترتیب مردم با اخذ ویزای شینگن می توانند به این کشورها سفر کنند. ویزای شینگن قوانینی را برای افراد خارجی گذاشته است که باید آن ها را رعایت کنند تا بتوانند این ویزا را داشته باشند.

در ورود به خاک کشورهای این حوزه نیز قوانینی برای افراد خارجی تعیین شده است. یکی از این قوانین مدت اعتبار ویزا است. افراد نمی توانند بیشتر از مدت اعتبار ویزای خود در خاک این کشور زندگی کنند و باید پس از پایان آن به خاک کشور ایران بازگردند.

ویزای شینگن

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

برای این که موفق به اخذ ویزای شینگن شوید می توانید با ما تماس بگیرید. مشاورین متخصصی در پشتیبانی این سایت هستند که شما را در این امر یاری می کنند. در راه اخذ ویزای شینگن باید اطلاعاتی  داشته باشید که تنها با تجربه به دست می آید. افرادی که در این زمینه تجربه دارند کمک های ویژه ای در حق شما خواهند کرد.

برای این که بدانید چگونه ویزای شینگن می گیریم چند سوال مطرح می کنم. پس از پاسخ دهی به این سؤالات ابهامات ذهن شما نیز برطرف خواهد شد. این که چگونه ویزای شینگن بگیریم در حقیقت به چند گام برمی‌گردد. در ادامه به شرح این گام ها خواهیم پرداخت.

اما گام اول برای اخذ ویزای شینگن چیست؟ برای این که موفق به اخذ ویزای شینگن شوید ابتدا باید وقت سفارت داشته باشید. با وقت سفارت می توانید در کمترین زمان ممکن وارد سفارت شوید و ویزای مورد نظر خود را دریافت نمایید. البته ممکن است وقت سفارت عادی بخواهید که زمان بیشتری را خواهید داشت.

اما تنها با ورود به سفارت به شما اجازه می دهند تا ویزای شینگن را دریافت کنید؟ پاسخ این سوال خیر است. در صورتی با ویزای شما موافقت می شود که بتوانید مدارکی مناسب به سفارت ارائه دهید. سفارت مدارک را از شما دریافت می کند و پس از بررسی آن پاسخ خود را به شما ابلاغ خواهد کرد. دقت داشته باشید که این ویزا تنها در شرایطی صادر می شود که مدارک شما حقیقی باشند.

ویزای شینگن

کدام کشورها در حوزه شینگن هستند؟

پس از این که ویزای شینگن در سطح بین المللی مطرح شد، بیشتر کشورهای اروپایی و چند کشور غیر عضو در اتحادیه اروپا تلاش کردند تا در پیمان شینگن وارد شوند. به این ترتیب تا سال ۲۰۱۱ تعداد این کشورها به بیست و شش کشور رسید و امروزه مردم می توانند به این کشور سفر کنند.

این بیست و شش کشور شامل کشورهای اتریش ، بلژیک ، بلغارستان ، قبرس ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایتالیا ، لتونی ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، لهستان ، پرتغال ، رومانی ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و کرواسی می باشند.

ویزای شینگن هر یک از این کشورها را اخذ کنید، می توانید با توجه به قوانین به دیگر کشورهای این حوزه نیز سفر کنید. کشورهای این حوزه همگی پذیرای مسافران هستند و از این که به خاک کشورهای آن ها پا بگذارید بسیار خرسند می شوند. اما این که خاک کشورشان هم ترک کنید برای آن ها اهمیت دارد.

ویزای شینگن

کدام کشور راحت تر ویزا می دهد؟

برای این که بتوانید ویزای شینگن اخذ کنید باید اطلاعاتی درباره کشور مورد نظر خود داشته باشید. به عنوان مثال اگر قصد اخذ وقت سفارت ایتالیا را داشته باشید پاسخی که ما به شما می دهیم این است که انتخاب خوبی را کرده اید. ایتالیا کشوری توریست پذیر است و به همین دلیل کمی راحت تر از سایرین نیز ویزا صادر می کند.

برای این که بدانید از کدام کشور اقدام کنید بهتر است که اطلاعاتی کامل و جامع کسب کنید. همان طور که می دانید برای اخذ ویزا باید هزینه ای صرف کنید. این هزینه ها در صورتی که منجر به صدور ویزا نشود بیهوده است. پس بهتر است که به درستی اقدام نمایید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دعوتنامه مسافرتی

انواع دعوت‌نامه چیست؟ دعوت‌نامه در انواع مختلفی وجود دارد که می توان برای اخذ آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *