خانه / دسته‌بندی نشده / وقت سفارت; ارزان و فوری

وقت سفارت; ارزان و فوری

چگونه ویزا بگیریم؟

اگر می خواهید بدانید وقت سفارت چیست و چگونه ویزا بگیرید، کافی است تا با ما همراه شوید. در این مقاله سؤال بی جوابی برای شما باقی نمی ماند و می توانید تمام علامت سؤال های ذهن خود را پاک کنید. اطلاعات بیشتر در روند اخذ ویزا به شما کمک خواهد کرد.

برای اخذ ویزا ابتدا باید از سفارت وقت بگیرید. این به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی به سفارت کشور مورد نظر خود وارد شوید و ویزای مورد نظرتان را اخذ کنید. برای این که بدانید وقت از سفارت چیست با ما همراه شوید و تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

وقت سفارت

همه چیز درباره وقت سفارت

وقت سفارت اولین گامی است که برای اخذ ویزا باید بردارید. با اخذ وقت از سفارت می توانید به راحتی وارد سفارت شوید و ویزای کشور مورد نظر خود را بگیرید. وقت از سفارت به شما این امکان را می دهد تا در کمترین زمان ممکن وارد سفارت شده و امور مربوط به ویزا را پیگیری کنید.

در سال های اخیر با توجه به افزایش درخواست برای اخذ ویزا، سفارت چاره ای به نام وقت سفارت را اندیشید. به این ترتیب افرادی که می خواهند ویزا بگیرند باید ابتدا از سفارت وقت بگیرند. با این روش از صف های طولانی و هرج و مرج و بی نظمی در جلوی سفارت ها جلوگیری شد و نظم بیشتری برقرار شد.

هر شخصی باید با وقت قبلی و در تاریخ و ساعت مشخص شده به سفارت مراجعه نماید. در غیر این صورت از ورود وی به سفارت جلوگیری خواهد شد. دریافت وقت از سفارت به دو حالت حضوری و آنلاین ممکن بود اما امروزه بیشتر کشورها تنها به صورت آنلاین این وقت را ارائه می دهند.

به عنوان مثال برای اخذ ویزای فنلاند باید به صورت حضوری به سفارت این کشور مراجعه کنید. سفارت فنلاند مدارک را از شما دریافت می کند و بررسی آن را آغاز می کند. سفارت کانادا اما وقت از سفارت را به دو صورت حضوری و آنلاین ارائه می دهد و می توانید به این کشور مراجعه نمایید.

پس این که به صورت حضوری و یا آنلاین از سفارت وقت بگیرید با توجه به قوانین سفارت کشور مورد نظر شما است. باید قوانین سفارت را بررسی کنید و سپس برای طی دیگر مراحل اقدام نمایید. البته برای وقت سفارت آنلاین می توانید به دو صورتی عادی و فوری نیز اقدام نمایید.

چند نکته برای ورود به سفارت

برای این که وارد سفارت شوید و بدون هیچ مشکلی درخواست ویزای خود را به سفارت ابلاغ کنید باید نکاتی را رعایت کنید. این نکات را در ادامه خواهیم گفت تا دچار هیچ مشکلی نشوید.

  • لباس مرتب و رسمی بپوشید. هر چه ظاهر مرتب تری داشته باشید ممکن است در مواجهه با افسر سفارت تأثیر بهتری داشته باشد.
  • رأس ساعت و تاریخ تعیین شده وارد سفارت شوید. تأخیر در برخی موارد ممکن است باعث شود تا شما را به سفارت راه ندهند.
  • دقت داشته باشید که کلیه مدارک خود را به صورت ترجمه شده و با چیدمان خاص همراه داشته باشید.
  • در صورتی که به سفارت مراجعه می کنید از همراه داشتن هر گونه وسیله اضافی غیر از مدارک خودداری کنید.
  • کلیه مدارک دیجیتالی مانند تلفن همراه، ساعت دیجیتال و … را در خارج از سفارت داخل اتومبیل خود بگذارید و یا به دست همراه خود بسپارید.
  • از همراه داشتن هر گونه وسیله آتش زا، سلاح سرد، سلاح گرم و … خودداری کنید.
  • در صورتی که باید مصاحبه داشته باشید، سعی کنید صادق باشید. در صورتی که عکس مطلب ثابت شود بدون شک پرونده شما رد خواهد شد.
  • در برخی از سفارت ها هزینه صدور ویزا را باید به صورت نقدی بپردازید.
  • با توجه به قوانین سفارت یورو و یا دلار همراه خود داشته باشید.
  • کارت اعتباری به هیچ عنوان پذیرفته نمی شود. در نظر داشته باشید که تمام پول خود را بدون کم و زیاد بپردازید.

وقت سفارت

زمان تقریبی گرفتن وقت سفارت

همان طور که گفتیم زمان بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال اگر قصد رفتن به سمیناری در ایتالیا را داشته باشید، زمان برای شما اهمیت خواهد داشت. زیرا اگر زمان سمینار بگذرد دیگر هدفی برای سفر نخواهید داشت. دقت داشته باشید که زمان تقریبی برای اخذ ویزای شما از یک تا چهار ماه است.

اگر وقت سفارت فوری دریافت کنید در کمتر از یک ماه می توانید وارد سفارت شوید و به هر برنامه ای که دارید برسید. در غیر این صورت باید وقت عادی سفارت بگیرید و در بازه زمانی بیشتری برای ورود به سفارت اقدام نمایید. بررسی مدارک شما توسط سفارت هم تنها دو تا چهار هفته زمان می برد.

پس از این بازه زمانی می توانید سفر خود را آغاز کنید. به عنوان مثال برای ورود به سفارت ایتالیا باید وقت سفارت ایتالیا را بگیرید. وقت عادی این سفارت به شما اجازه می دهد تا در عرض یک ماه به سفارت وارد شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دعوتنامه مسافرتی

انواع دعوت‌نامه چیست؟ دعوت‌نامه در انواع مختلفی وجود دارد که می توان برای اخذ آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *