خانه / دسته‌بندی نشده / دعوتنامه مسافرتی

دعوتنامه مسافرتی

انواع دعوت‌نامه چیست؟

دعوت‌نامه در انواع مختلفی وجود دارد که می توان برای اخذ آن اقدام کرد. یکی از انواع دعوت‌نامه هایی که می توان اخذ کرد؛ دعوت‌نامه توریستی است. این دعوت‌نامه از برترین و معتبرترین دعوت‌نامه هایی است که مسافران می توانند به سفارت ارائه دهند.

دعوت‌نامه هایی که می توان اخذ کرد دعوت‌نامه توریستی، تجاری، تحصیلی و … است. در ادامه توضیحاتی درباره این که هر یک از این دعوت‌نامه ها چیست و چگونه قابل اخذ است را ارائه می دهیم. دعوت‌نامه تجاری توسط افرادی اخذ می شود که در کشور مقصد شغلی را یافته اند و یا قصد شرکت در سمینار یا کنفرانسی خاص را دارند.

دعوت‌نامه تحصیلی هم برای افرادی صادر می شود که قصد ادامه تحصیل در کشور مقصد را دارند. به این ترتیب می توانند به راحتی ویزای کشور مقصد را اخذ کنند. دعوت‌نامه تحصیلی باید از سوی دانشگاه یا مرکز علمی معتبری صادر شود تا در روند اخذ ویزای متقاضی مؤثر باشد.

دعوت‌نامه توریستی هم از سوی یکی از دوستان یا بستگان برای متقاضی ارسال می شود. این دعوت‌نامه همان طور که گفتیم از معتبرترین دعوت‌نامه ها می باشد که برای اخذ آن می توان اقدام کرد. ارائه این دعوت‌نامه نسبت به دیگر دعوت‌نامه ها تأثیر بیشتری بر روی اخذ ویزا خواهد داشت.

دعوتنامه مسافرتی

چگونه دعوت‌نامه توریستی اخذ کنیم؟

برای این که دعوت‌نامه توریستی اخذ کنید، باید این برگه از سوی دوستان یا بستگان شما ارسال شود. در صورتی که همراه با این دعوت‌نامه مدارکی مبنی بر پرداخت مالیات و … ارائه شود بازهم اعتبار این دعوت‌نامه بیشتر می شود. با این دعوت‌نامه می توانید ویزای شینگن توریستی خود را اخذ کنید.

این نامه باید از سوی شخصی که دارای اقامت دائم کشور مقصد می باشد و یا شهروند این کشور است؛ ارسال شود. این نامه باید اطلاعات شخص را به درستی نشان دهد. در حقیقت این نامه جایگزین واچر هتل است و به جای آن به سفارت ارائه می شود.

در صورتی که نمی توانید به طور مستقیم از کشور مقصد یک دعوتنامه تهیه کنید، بهتر است کار را به دست یک شرکت معتبر و مهم بسپارید. به این ترتیب می توانید در کمترین زمان ممکن ویزای خود را اخذ کنید. اما در این راه باید بسیار هوشیار باشید و دقت کنید که دعوتنامه ویژگی های خاص خود را داشته باشد.

دعوتنامه مسافرتی

ویژگی های یک دعوت‌نامه معتبر چیست؟

 • دعوت‌نامه توریستی
 1. کلیه اطلاعات شخص فرستنده در آن درج شود.
 2. دارای مهر رسمی از سوی کشور مقصد باشد.
 3. امضای فرستنده در آن درج شده باشد.
 4. اطلاعات شخصی که دعوت‌نامه برایش صادر شده است در آن درج شده باشد.
 • دعوت‌نامه تجاری
 1. این دعوت‌نامه باید از سوی سازمان یا شرکتی معتبر ارائه شود.
 2. باید دارای تاریخ و مهر رسمی شرکت باشد.
 3. مشخصات گیرنده در آن درج شده باشد.
 4. این نوع دعوت‌نامه می تواند دعوت به کار، کنفرانس، جلسه و … باشد.
 • دعوت‌نامه تحصیلی
 1. این نامه باید از سوی سازمان علمی و آموزشی معتبری صادر شود.
 2. اطلاعات شخص گیرنده به طور کامل در آن درج شود.
 3. دارای مهر معتبر مرکز آموزشی باشد.
 4. این نامه از شخص گیرنده دعوت می کند تا در کلاس های آموزشی، دانشگاهی و … شرکت کنند.

پس از اخذ دعوت‌نامه چه کنیم؟

پس از این که دعوت‌نامه را اخذ کردید می توانید همراه با دیگر مدارک خود به سفارت ارائه دهید. سفارت این مدارک را دریافت می کند و پس از بررسی پاسخ خود را به متقاضی ابلاغ می کند. دقت داشته باشید که این نامه می تواند نظر افسر سفارت را بر روی پرونده شما مثبت کند.

سفارت این مدارک را با دقت بررسی می کند. پس از دو تا چهار هفته پاسخ خود را به شما ابلاغ می کند. پس از این که پاسخ سفارت را اخذ کردید، می توانید بر اساس این پاسخ گام بعدی را بردارید. در صورتی که پاسخ سفارت مثبت باشد می توانید برای اخذ ویزای خود به سفارت مراجعه کنید.

دعوتنامه مسافرتی

دعوت‌نامه تضمینی و فوری

فرض کنید می خواهید به کشور ایتالیا سفر کنید. هنگامی که وقت سفارت ایتالیا را اخذ کردید باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید. یکی از این مدارک تأثیر گذار همین دعوت‌نامه است که نظر افسر سفارت را به خوبی می توان جلب کرد. به این ترتیب می توان به راحتی ویزای کشور مقصد را اخذ کرد.

وجود این نامه به پرونده بسیار کمک می کند اما بهتر است که سعی در ارائه نامه ای تقلبی نداشته باشید. نامه واقعی ارائه دهید زیرا سفارت کلیه مدارک را بررسی می کند. در صورتی که این مدارک واقعی نباشند سفارت به سرعت متوجه می شود و در نتیجه درخواست شما رد می شود.

البته در این بین دقت داشته باشید تا افراد سودجو باعث نشوند که شما هزینه کنید اما دعوت‌نامه ای تقلبی در دست داشته باشید. در این راه تنها به افرادی که می شناسید اطمینان کنید و از هر شخصی تقاضای صدور دعوت‌نامه نکنید. فراموش نکنید که داشتن دعوت‌نامه بسیار اهمیت دارد.

برای اخذ این نامه معتبر کافی است تا با مشاورین ما در پشتیبانی سایت تماس حاصل نمایید. در کمترین زمان برترین اطلاعات را در این باره خواهید داشت و به هر جای دنیا که بخواهید می توانید سفر کنید. تضمین را از ما بخواهید تا در کمترین زمان ممکن با اخذ ویزا راهی سفر شوید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

پیکاپ پاسپورت یا ویزا چیست؟

چه زمانی از سرویس پیکاپ استفاده کنیم؟ اگر بخواهیم از پیکاپ پاسپورت صحبت کنیم باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *