خانه / دسته‌بندی نشده / هر آنچه درباره بیمه مسافرتی باید بدانید…

هر آنچه درباره بیمه مسافرتی باید بدانید…

چرا این مقاله را بخوانیم…

قبل از این که به چیستی بیمه مسافرتی بپردازیم، باید کمی از سفر بگوییم. سفر یکی از مهم ترن بخش های زندگی هر انسان است که باید با توجه به شرایط و برنامه خود آن را آغاز کند. در آیاتی چند از قرآن مجید نیز انسان را به سفر بر روی زمین و آشنایی با آن دعوت کرده اند.

اگر بخواهیم در باب سفر به سخن بزرگان هم اشاره کنیم می توانید این سخن را از عطار نیز بر زبان آوریم. بسیار سفر باید تا پخته شود خامی! به این ترتیب باید سفرهای زیادی رفت تا بتوان تجارب ارزشمندی به دست آورد. سفر به نقاط مختلف سبب می شود تا بتوانید با فرهنگ ها و جاذبه های مختلفی آشنا شوید.

در سفر می توانید دانستنی های جالب و جدید را درک کنید و از آن ها به خوبی بهره مند شوید. اما دقت داشته باشید که هر سفر ملزوماتی را می خواهد و باید با داشتن آن ها سفر را آغاز کنیم. یکی از این ها بیمه مسافرتی است. همه انسان ها با هدف بهبود وضعیت فعلی دست به سفر می زنند.

این بهبود می تواند در روحیه، وضعیت مالی، وضعیت معیشتی و … باشد. پس اگر اتفاقی در سفر بیفتد که این وضعیت را برهم زند باب میل هیچ کس نخواهد بود. اما چگونه جلوی ضرر را بگیریم؟! می دانید که حادثه هیچ گاه خبر نمی کند. با بیمه می توان از ضررهای مالی در امان ماند و بخشی یا تمام آن را جبران کرد. برای کسب اطلاعات با ما همراه باشید.

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی چیست؟

همان طور که می دانید شرکت های بیمه انواع خدمات را در قالب های مختلفی به متقاضیان ارائه می دهند. این خدمات در نام های مختلف به متقاضیان امکان این را می دهد تا بتوانند با آسودگی خاطر هر آنچه می خواهند را پیش ببرند. با این بیمه می توانید فارغ از هر دردسری سفر خود را آغاز کنید.

بیمه مسافرتی از حوادث جلوگیری نمی کند اما هزینه های شما را کاهش می دهد. به این ترتیب می توانید به راحتی با هزینه ای اندک حوادث را پشت سر بگذارید. بیمه مسافرتی به نام هر شخص صادر می شود و به محض این که شخص سفر خود را آغاز کند قابل استفاده است.

بیمه مسافرتی هم برای سفرهای داخلی و هم برای سفرهای خارجی قابل اخذ است. بیمه سفرهای داخلی مواردی را پوشش می دهد که با سفرهای خارجی متفاوت است. هزینه این بیمه ها همچنین متفاوت است و با توجه به مواردی که پوشش می دهند متفاوت هستند.

چرا برای اخذ ویزا باید بیمه مسافرتی ارائه دهیم؟

همان طور که گفتیم حادثه خبر نمی کند و ممکن است هر آن حوادثی اتفاق بیفتد که شما را شوکه کند. برای این که از هزینه های اضافی در امان باشید می توانید به راحتی با ما همراه شوید. با بیمه مسافرتی تمام هزینه های شما یا بخشی از آن به شما باز خواهد گشت.

همان طور که می دانید هزینه درمان در کشورهای خارجی به خصوص کشورهای اروپایی و حوزه شینگن به قدری زیاد است که نمی توان از پس آن برآیید. برترین امتیازی که می توانید داشته باشید بیمه است که به شما این امکان را می دهد تا پس از بازگشت از سفر هزینه را دریافت کنید.

البته این موضوع هم بسیار مهم است که سفارت بر این مدرک تاکید دارد. در حقیقت باید این مدرک را به سفارت ارائه دهید تا بتوانید ویزای این کشورها را اخذ کنید. سفارت این مدرک را برای این که بداند شما از پس هزینه های احتمالی خود برمی آیید درخواست می کند.

به عنوان مثال اگر بخواهید ویزای شینگن ایتالیا را بگیرید، در وقت سفارت ایتالیا باید مدارکی را به صورت ترجمه شده به سفارت ارائه دهید. یکی از این مدارک بیمه مسافرتی است. سفارت مدارک ترجمه شده را از شما خواهد گرفت و پس از بررسی در صورت کامل بودن مدارک بیمه می شوید.

بیمه مسافرتی

چگونه بیمه نامه برای سفر بگیریم؟

برای این که موفق به اخذ بیمه نامه مسافرتی شوید باید مراحل زیر را طی کنید. دقت داشته باشید که این مراحل برای اخذ بیمه های سفرهای خارجی می باشد.

  • یافتن اداره بیمه

این که از چه شرکتی بیمه را خریداری کنید بسیار اهمیت دارد. این که اداره بیمه معتبر باشد و در سطح بین الملل نیز کشورهای دیگر آن را قبول داشته باشند بسیار اهمیت دارد.

  • بررسی موارد تحت پوشش

باید کلیه مواردی را که می خواهید تحت پوشش باشد، بررسی کنید. این موارد در شرکت های مختلف متفاوت است و باید به دقت بررسی کنید. در ضمن شرکت بیمه باید تا سقف سی هزار یورو از هزینه های احتمالی شخص را متعهد شود.

  • اقدام به عقد قرارداد بیمه

پس از این که شرکت مورد نظر خود را یافتید باید اقدام به عقد قرارداد کنید. با توجه به روزهای سفر خود بیمه را خریداری نمایید و پس از آن به سفارت ارائه دهید.

بیمه مسافرتی

هزینه اخذ بیمه برای سفر چقدر است؟

با توجه به روزهایی که تحت پوشش بیمه خواهید بود این هزینه متفاوت است. هر چه روزهای سفر شما بیشتر باشد هزینه بیمه نیز افزایش پیدا می کند. دقت داشته باشید که بیمه باید تمام روزهای سفر شما را پوشش دهد، اگر پوشش بیمه کمتر باشد، از سوی سفارت قابل قبول نخواهد بود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دعوتنامه مسافرتی

انواع دعوت‌نامه چیست؟ دعوت‌نامه در انواع مختلفی وجود دارد که می توان برای اخذ آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *